Adalet Anayasal bir haktır

Hızlı Cevaplar Etkin Çözümler

Telefon

0 312 231 44 00

1972 yılında Ankara da doğan Avukat İsmail İlker TÜRKGÜLER 1998 yılında avukatlık mesleğine başlamıştır.

İlk orta ve lise öğrenimini Gaziantep de Üniversite eğitimini ise İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.

Mesleğe başladığından bu yana Ticaret Hukuku ve Vergi Hukuku ağırlıklı olarak çalışmış Enerji Sektöründeki özelleştirmelerden sonra da serbest piyasa elektrik üreticileri ve dağıtıcılarına enerji hukuku danışmanlığı yapmaya başlamıştır.

Halen pek çok şirketin hukuk danışmanlığını yapmakta ve bu şirketlerin sözleşmelerinin ve iş yeri belgelerinin hazırlanması ile uğraşmaktadır.

Şirket avukatlığında yeni bir anlayış ile şirketlerin ihtiyacı olan avukatlık hizmetinin yanı sıra yönetim danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır.

Bu kapsamda şirketlerin ihtiyacı olan sözleşmelerin hazırlanması öncesinde yapılan ticari müzakerelere de katılarak sözleşmelerin amaca hizmet eder biçimde hazırlanmasına önem vermiştir.

Bu sayede şirketler arası sözleşmelerin amaç ve sonuca odaklı olarak hazırlanması sağlanmıştır.

Şirket danışmanlığının yanı sıra şirketler dolayısıyla iş davalarına katılmakta kimi zaman işçi kimi zaman işveren vekili olarak çok sayıda iş davasına bakmaktadır.

Avukat İlker TÜRKGÜLER, Dr. Rengin TÜRKGÜLER ile Evli veiki çocuğa sahiptir.